SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

AKTUALNOŚCI

2018.02.19

Pracowity weekend seniorek

W miniony weekend seniorki rozegrały dwa wyjazdowe mecze w ramach III ligi seniorek. W piątek uległy 0:3 drużynie AZS LSW Warszawa, a w niedzielę wygrały w Piasecznie z miejscową Astorią 3:2.

Piątkowe starcie w Warszawie zdominowały gospodynie. Tylko na początku drugiej odsłony nasze siatkarki zdołały przeciwstawić się dobrze dysponowanym przeciwniczkom. Uzyskały wtedy wysoką przewagę dzięki dobrej grze w elemencie bloku i zagrywki, ale roztrwoniły ją całkowicie w drugiej części partii. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 (12:25, 16:25, 12:25).

Niedzielny mecz był zdecydowanie bardziej zacięty. Pierwsze set był wyrównany, a o końcowym sukcesie zadecydowała gra na przewagi. W niej lepsze okazały się nasze siatkarki, które zwyciężyły do 28. W drugiej odsłonie przewagę uzyskała Astoria. Dobra gra na zagrywce była kluczem do wygrania tej partii do 15. Trzeci set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Olimpu. Nasze siatkarki dobrze zagrywały, kończyły swoje ataki i konsekwentnie wykorzystywały błędy rywalek. Niestety ich dobra passa skończyła się po zdobyciu przez nie 20 punktu. Później dały się dogonić siatkarkom z Piaseczna, które wygrały do 20 i prowadziły już 2:1. Partia czwarta rozpoczęła się podobnie jak trzecia - od naszego wysokiego prowadzenia. Na szczęście tym razem udało się dowieźć wysoką przewagę do końca i wygrać do 14. W tie breaku nasze siatkarki kontynuowały dobrą grę, utrzymywały bezpieczną kilkupunktową przewagę i zwyciężyły do 12, a cały mecz 3:2 (30:28, 15:25, 20:25, 25:14, 15:12) i cieszyły się ze zdobycia dwóch punktów.