SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

AKTUALNOŚCI

2017.10.15

Aktywna sobota kadetek

W sobotę 14 października mogliśmy oglądać spotkania w wykonaniu obu naszych drużyn kadetek. O 13:30 na boisku pojawiły się uczennice 2 klasy sportowej, a po nich swój mecz rozegrały ich rok starsze koleżanki.

Kadetki II próbowały zrewanżować się zespołowi UKS Rutki Płońsk za porażkę na wyjeździe w pierwszym meczu tego sezonu. Pierwszy set to wyrównana gra z obu stron. W naszej drużynie dobrze funkcjonowała zwłaszcza zagrywka, obrona i gra w kontrataku. Doszło do zaciętej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne i to one wygrały na przewagi 27:25. Druga odsłona to całkowita dominacja siatkarek z Płońska i duże problemy z przyjęciem zagrywki po naszej stronie. Przeciwniczki prowadziły nawet 15:0, by ostatecznie zwyciężyć do 5. W trzecim secie kadetki II poprawiły swoją grę, ale nie na tyle by zagrozić rywalkom. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 (25:27, 5:25, 15:25).

O 15:30 rozpoczął się natomiast mecz kadetek I z drużyną UKS SMS Warszawa II. W spotkanie lepiej weszły przyjezdne, które przez większość seta utrzymywały kilkupunktową przewagę. Dzięki dobrym zagrywkom w końcówce nasze siatkarki miały jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu. Niestety nie wykorzystały jej i przegrały do 23. Kolejne partie to lepsza organizacja gry po naszej stronie, skuteczność na zagrywce i dobra obrona, które w połączeniu z problemami rywalek dały trzy pewne zwycięstwa w setach. Pełen emocji mecz zakończył się wynikiem 3:1 (23:25, 25:16, 25:21, 25:15).