2023.06.20

Mistrzostwa Polski w wykonaniu czwórek

Siatkarki z SP 1 w Mińsku Mazowieckim, które 1 czerwca 2023 wywalczyły tytuł wicemistrzyń województwa mazowieckiego w minisiatkówce szkół podstawowych otrzymały zaproszenie do turnieju ogólnopolskiego. W dniach 8-11 czerwca rywalizowały w mistrzostwach Polski, które odbyły się w oddalonych od Mińska Mazowieckiego o ponad 400 kilometrów Głuchołazach.
W ośrodku BANDEROZA spotkało się 16 najlepszych szkolnych drużyn, które reprezentując swoje województwa walczyło o tytuł mistrza Polski w minisiatkówce.
Dziewczęta z mińskiego "Kopernika" po trzech dniach trudnej rywalizacji i rozegraniu jedenastu meczów uplasowały się na ósmej pozycji.
Jest to historyczny wyczyn siatkarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.
Ten wynik jest efektem dobrej współpracy klubu MKS Olimp Mińsk Mazowiecki ze Szkołą Podstawową nr 1 w której to szkolenie siatkarskie prowadzone jest w ramach zajęć klas sportowych.
Skład drużyny:
Amelia Seweryn, Maja Starek, Gabriela Kopaczewska, Lila Złotkowska, Maja Śnitko, Zofia Szmyt, Iga Stryjek, Łucja Czyż, Zofia Bogusz, Maja Kanigowska, Agata Rozwadowska, Lena Braulińska
Trenerzy:
Ewa Dobrodziej i Michał Bogusz
Kolejność końcowa turnieju:
1. SP 87 Kraków
2. SP 34 Łódź
3. SP 4 Giżycko
4. SP 31 Bydgoszcz
5. ZSP Lesznowola
6. SP 97 Wrocław
7. SP 15 Poznań
9. SP 6 Biała Podlaska
10. SP Sportowa Człuchów
11. SP 2 Mońki
12. SP 2 Kamienna Góra
13. SP 1 Szczecinek
14. SP 2 Włoszczowa
15. SP Dukla
16. SP 3 Nysa
Dziękujemy Miasto Mińsk Mazowiecki za wsparcie przy organizacji wyjazdu na mistrzostwa Polski.