2023.01.22

Noworoczny Turniej Minisiatkówki w Żelechowie

Dnia 21.01.2023 r. zawodniczki z rocznika 2011 i 2012 brały udział w Noworocznym Turnieju Minisiatkówki w Żelechowie.
Nasz klub MKS Olimp Mińsk Mazowiecki reprezentowały 3 drużyny dwójek i 3 drużyny trójek siatkarskich.
W kategorii dwójek wystartowało 15 zespołów. Nasze 3 drużyny z rocznika 2012 zagrały z zespołami z Wojcieszkowa, Żelechowa i Białej Podlaskiej.
Nasze dwie drużyny MKS Olimp 2 w składzie: Weronika Dąbkowska i Weronika Ładno oraz MKS Olimp 3 w składzie: Ala Giers i Gabrysia Majchrzak po bardzo dobrze zagranej fazie grupowej spotkały się w finale turnieju.
I m. zajęły: Ala Giers i Gabrysia Majchrzak ????
II m. zajęły: Weronika Dąbkowska i Weronika Ładno ????
MKS Olimp 1 w składzie: Gosia Dawid i Ania Ignatowska rozegrały bardzo dobre spotkania, wygrywając 3 mecze w grupie, natomiast stosunek punktów był na naszą niekorzyść i nie mogły zagrać o miejsca na podium. Zagrały kolejne dwa mecze, również pokonując swoje rywalki.
W kategorii trójek było 12 zespołów, a zagrały dziewczęta z Pilawy, Puław, Górzna i Mińska Mazowieckiego.
MKS Olimp 1 w składzie: Agata Rozwadowska, Helena Wiśniewska, Martyna Wieczorek i Hania Pustoła po wygraniu czterech meczów w grupie i przegraniu jednego jednym punktem (21 punkt kończył spotkanie) mogły zawalczyć co najwyżej o miejsce trzecie i udało się w tym meczu pokonać przeciwnika 21:10 zajmując tym samym III miejsce????
MKS Olimp 2 w składzie: Wiktoria Pulik, Amelka Smolak, Nikola Czyż, Oliwia Filipczyk i Judyta Kopacz po wygraniu w grupie 3 spotkań i przegrani 2 zagrały o miejsce V i również pokonały swoje przeciwniczki 21:17.????
MKS Olimp 3 w składzie: Amelia Domańska, Emilka Kander, Amelia Baranowska i Mają Strąk w grupie nie wygrały żadnego meczu, więc w fazie końcowej grały o miejsce XI i również pokonały swoje przeciwniczki ????
Wszystkie nasze zawodniczki otrzymały słodki poczęstunek a zawodniczki na podium pamiątkowe medale.
Dziękujemy organizatorowi za zaproszenie i kolejną dawkę doświadczeń boiskowych????????????