2023.01.08

Noworoczny Turniej Dwójek Siatkarskich

W sobotę 7 stycznia 2023 roku byliśmy organizatorami Noworocznego Turnieju Dwójek Siatkarskich dla dziewcząt urodzonych w roku 2012 i młodszych. W turnieju wzięło udział 36 zespołów z klubów: Orlęta Raszyn, Debina Nieporęt, Set Wasilków, Sparta Warszawa, Perła Złotokłos, Sparta Grodzisk Mazowiecki, UKS Lesznowola, Olimp Tłuszcz, Jagiellończyk Biała Podlaska oraz 9. drużyn z naszego klubu. W 1. rundzie drużyny rywalizowały w sześciu grupach rozgrywając mecze systemem "każdy z każdym". W drugiej rundzie zespoły grały podobnym systemem, ale o przydziale do grup decydowały wyniki z 1. rundy. Ostatnia faza turnieju to mecze o miejsca. Wyniki: 1. Lesznowola 1, 2. Nieporęt 1, 3. Sparta Warszawa 1, 4. Mińsk 2 - Weronika i Weronika, 5. Złotokłos 2, 6. Złotokłos 1, 7. Lesznowola 2, 8. Sparta Warszawa 2, 9. Wasilków 1, 10. Nieporęt 3, 11. Mińsk 1 - Ala i Ania, 18. Mińsk 3 - Gabrysia i Judyta, 21. Mińsk 4 - Gosia i Lena, 25. Mińsk 5 - Zuzia i Helena. Doświadczenie zbierały również najmłodsze i najkrócej trenujące zawodniczki - Emilia, Lena, Malwina, Ola, Ala, Zuzia, Amelia, Zuzia i Kornelia. Sędziami zawodów były starsze zawodniczki klubu rywalizujące obecnie w kategorii młodziczki.