2021.11.22

Dwie przegrane seniorek

Drużyna seniorek nie może zaliczyć do udanych dwóch ostatnich spotkań w III lidze. 9 listopada nasze siatkarki grały u siebie z zespołem KS Halinów, a 19 listopada podjęły na wyjeździe In Fine Mundi Komandos Warszawa. Niestety w obu tych meczach naszej drużynie nie udało się wygrać ani jednej partii.

Mecz z Halinowem nie przypominał dotychczasowych spotkań pomiędzy tymi zespołami. Tego dnia na boisku nie byliśmy sobą i nie byliśmy w stanie zaprezentować swojej siatkówki. Rywal dominował we wszystkich siatkarskich elementach i pewnie zwyciężył w każdym z trzech setów. Podjęcie walki z przeciwnikiem nie było możliwe głównie ze względu na wysoką liczbę błędów popełnianych przez nasze siatkarki w polu zagrywki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla KS Halinów.

W piątkowy wieczór 19 listopada na wyjeździe zmierzyliśmy się z zespołem In Fine Mundi Komandos z Warszawy. W tym spotkaniu pokazaliśmy się ze zdecydowanie lepszej strony niż w spotkaniu z Halinowem. Popełnialiśmy zdecydowanie mniej błędów w zagrywce i dobrze przyjmowaliśmy serwis przeciwnika. Dzięki skutecznym obronom i aktywnej asekuracji własnego ataku z obu stron siatki, mecz obfitował w wiele efektownych i przedłużonych akcji. Niestety w każdym z setów nasza gra wyglądała dobrze tylko do pewnego momentu. W każdej z trzech partii w decydującym momencie do głosu dochodził przeciwnik, który w końcówkach dwóch pierwszych setów zachował więcej zimnej krwi w końcówkach, a w trzeciej odsłonie najpierw odrobił 7 punktów straty, a potem nie pozwolił nam już nawiązać walki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla In Fine Mundi Komandos Warszawa.