SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

AKTUALNOŚCI

2018.09.23

Zwycięska inauguracja sezonu kadetek

Od zwycięstwa rywalizację w II lidze kadetek zainaugurowały nasze siatkarki, które na własnym parkiecie pokonały drużynę UKS Esperanto Warszawa II 3:0.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń, które dobrze grały przede wszystkim w elemencie zagrywki i kończyły skutecznie wiele kontrataków. Dzięki temu już na początku wypracowały kilkupunktową przewagę, którą utrzymywały w dalszej części seta (12:4, 19:11). Potem do odrabiania strat zabrały się siatkarki z Warszawy i po zdobyciu 6 punktów z rzędu udało im się doprowadzić do wyniku 19:17. Na tym jednak ich dobra passa się skończyła i w końcówce ponownie do głosu doszły gospodynie, co pozwoliło im pewnie zwyciężyć do 18. Druga partia rozpoczęła się od problemów z przyjęciem po naszej stronie. Drużyny w tym secie zdobywały punkty seriami, a o wyniku w dużej mierze decydowała zagrywka. Zawodniczki Esperanto prowadziły już 19:14, ale naszym kadetkom udało się wrócić do gry. Doprowadziły one do remisu po 21, a zaciętą końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść (26:24). W trzeciej partii rywalkom szybko udało się zbudować wysoką przewagę, którą utrzymywały aż do stanu 18:11 dzięki dobrej grze na zagrywce i w bloku. Jednak tego dnia nie było przewagi, której nie byłyby w stanie odrobić siatkarki Olimpu. Najpierw doprowadziły one do wyniku 20:21, a po chwili zdobyły decydujące punkty w tym secie i w całym meczu. Zwyciężyły w tej partii do 23 i w całym meczu 3:0 (25:18, 26:24, 25:23) zdobywając swoje pierwsze 3 punkty w tym sezonie.