2018.02.04

3 punkty seniorek

W niecodziennych okolicznościach swój pierwszy mecz w tym sezonie III ligi wygrały seniorki. Pokonały one przed własną publicznością Astorię Piaseczno 3:0.

Nasze zawodniczki w mecz weszły nerwowo, głównie za sprawą sędziowskiego nieporozumienia, czego rezultatem było prowadzenie przyjezdnych 6:2 na początku pierwszej odsłony. Po pierwszych problemach seniorki jednak szybko zebrały się do odrabiania strat i doprowadziły do wyrównania a następnie konsekwentnie budowały przewagę. Zaowocowało to pewnym zwycięstwem 25:19. W drugiej partii nasze siatkarki od początku dominowały i utrzymywały bezpieczną przewagę nad swoimi rywalkami. Przy stanie 18:14 dla Olimpu nieszczęśliwie upadła jedna z zawodniczek (z sześciu będących do dyspozycji trenera) z Piaseczna, doznając kontuzji stawu skokowego. Dla Astorii oznaczało to zdekompletowanie zespołu i koniec meczu, który zakończył się wynikiem 0:3 (19:25, 14:25, 0:25).