SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

2023.06.04

Siatkarki z Kopernika drugie w województwie!

Uczennice ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim zajęły II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej w kategorii czwórek dziewcząt.
Finał zawodów wojewódzkich odbył się 1 czerwca w hali sportowej mińskiego „Kopernika”. Sześć zespołów będących mistrzami swoich rejonów spotkało się by wyłonić mistrza województwa mazowieckiego w rozgrywkach szkolnych. Siatkarki trenujące na co dzień w hali przy ulicy Okrzei możliwość udziału w tych zawodach zapewniły sobie zostając wcześniej mistrzyniami powiatu mińskiego a następnie rejony siedleckiego.
Organizatorem turnieju były Powiatowe Szkolne Związki Sportowe w Mińsku Mazowieckim i Siedlcach. Dużą pomoc organizacyjną udzieliły również Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim spółka z o. o.
Obsługę sędziowską zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy piłki siatkowej pracujący w mińskiej „Jedynce”.
Siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w turnieju rozegrały pięć wymagających meczów w których to cztery razy okazały się wygrane i tylko raz musiały uznać wyższość rywalek. Zwycięstwa z drużynami ze Szkoły Podstawowej nr 375 z Warszawy, Szkoły Podstawowej w Międzyborowie, Szkoły Podstawowej w Wyszkowie i Szkoły Podstawowej w Żurominie pozwoliło mieć nadzieję na końcowy sukces. Niestety mecz z uczennicami Szkoły Podstawowej w Lesznowoli nie wyszedł mińskim siatkarkom i to rywalki cieszyły się ze zwycięstwa i w konsekwencji to one będą reprezentować województwo mazowieckie w zawodach ogólnopolskich, które to odbędą się w dniach 8-11 czerwca w Głuchołazach.
To już drugi rok z rzędu gdy siatkarki z „Kopernika” zostają wicemistrzyniami Mazowsza w siatkarskich czwórkach w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Dodatkowo w roku szkolnym 2021/2022r. ich starsze koleżanki z klas 7-8 również zdobyły srebrny medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt.
Te sukcesy są pokłosiem bardzo dobrej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta Mińsk Mazowiecki, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim oraz Międzyszkolnym Klubem Sportowym OLIMP Mińsk Mazowiecki. To trójstronne porozumienie powoduje że w mińskim „Koperniku” od dawna funkcjonują klasy sportowe o profilu siatkarskim pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej realizujące ogólnopolski program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Dzięki temu uzdolniona młodzież z powiatu mińskiego ma szanse rozwijać swoje sportowe pasje i doskonalić siatkarskie umiejętności. Łącznie szkoleniem w strukturach MKS Olimp jest objętych ponad 150 dziewcząt z czego największą grupę stanowią uczennice klas 0 – 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Skład wicemistrzowskiej drużyny:
Lila Złotkowska, Maja Starek, Amelia Seweryn, Zofia Miszkurka, Zofia Szmyt, Łucja Czyż, Zofia Bogusz, Lena Braulińska, Agata Rozwadowska, Gabriela Kopaczewska, Iga Stryjek, Maja Śnitko

MKS Olimp

Zespół Szkół Miejskich nr 1