SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne
 

AKTUALNOŚCI

2022.06.16

Kolejne wicemistrzostwo Mazowsza!

WICEMISTRZOSTWO MAZOWSZA DLA SIATKAREK Z SP 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM
W roku szkolnym 2021/2022 po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wznowiono rywalizację sportową Szkolnego Związku Sportowego. W rywalizacji klas 7-8 szkół podstawowych w piłce siatkowej wystartowały dziewczęta z mińskiego "Kopernika". W pierwszym etapie wygrały mistrzostwa powiatu mińskiego, następnie zostały najlepszą drużyną regionu siedleckiego i dzięki temu zyskały awans do finału wojewódzkiego.
4 czerwca w Wyszkowie spotkały się najlepsze drużyny szkolne z całego Mazowsza, które wcześniej wygrały swoje zawody międzypowiatowe. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół z Warszawy, Kozienic, Płocka, Wyszkowa, Legionowa i Mińska Mazowieckiego. Dziewczęta trenujące na co dzień w hali sportowej przy ulicy Kopernika i reprezentujące w rozgrywkach ligowych klub MKS Olimp Mińsk Mazowiecki przegrały tylko z drużyną z Legionowa.
Wicemistrzostwo województwa mazowieckiego to ukoronowanie trzyletniej pracy jaką większość dziewcząt wykonała w klasie sportowej o profilu siatkarskim funkcjonującej w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.
Skład drużyny:
1. Karolina Łokietek- kapitan
2. Karolina Kandulska
3. Róża Henzel
4. Zuzanna Giers
5. Oliwia Borówek
6. Julia Kuchta
7. Anna Syryjczyk
8. Antonina Podbielska
9. Aleksandra Kopcińska
10. Irmina Dąbrowska
11. Agata Pióro
Sezon 2021/2022 jest bardzo udany dla siatkarek z "Kopernika" ponieważ młodsze dziewczęta z klas 4-6 również zostały wicemistrzyniami województwa w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Te sukcesy są owocem dobrej współpracy klas sportowych tworzonych w Szkole Podstawowej nr 1, Międzyszkolnego Klubu Sportowego OLIMP Mińsk Mazowiecki oraz ministerialnego programu Siatkarskie Ośrodki Szkolne, który jest realizowany w mińskim "Koperniku".
« powrót

KONTAKT

MKS Olimp

Zespół Szkół Miejskich nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. 604 207 517

SPONSORZY