2022.05.29

Jesteśmy wicemistrzem Mazowsza!

WICEMISTRZOSTWO MAZOWSZA DLA SIATKAREK Z SP1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM ! Uczennice mińskiego "Kopernika" trenujące na co dzień w MKS OLIMP zajęły drugie miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkarskich czwórkach dziewcząt. Żeby do tego doszło we wcześniejszych etapach rozgrywek musiały zostać mistrzyniami powiatu mińskiego a następnie być najlepsze w regionie siedleckim. Mistrzostwa województwa mazowieckiego odbyły się 18 maja w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym w Gminie Nieporęt. W rywalizacji uczestniczyło sześć najlepszych zespołów szkolnych na Mazowszu. Nasza drużyna wygrała cztery mecze ulegając tylko gospodyniom, które wygrały cały turniej i dzięki temu otrzymały możliwość gry w Mistrzostwach Polski.

Skład zespołu:

1. Julia Staszczak - kapitan

2. Ada Winiarska

3. Sofia Lutsenko

4. Emilia Przyborowska

5. Ula Zych

6. Łucja Czyż

7. Lila Złotkowska

8. Gabriela Kopaczewska

9. Zofia Miszkurka

10. Amelia Seweryn

11. Maja Starek

Dla naszych dziewcząt jest to ogromny sukces i potwierdzenie dobrej pracy, którą wykonują w klasach sportowych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim i klubie MKS OLIMP GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów! Powodzenia życzymy też ich starszym koleżankom, które już w najbliższy weekend będą walczyły w Wyszkowie o medale Igrzysk Mazowsza w kategorii siatkarskich szóstek.