2021.10.27

Pierwszy ligowy turniej młodziczek

Pierwsza drużyna młodziczek MKS Olimp w sobotę 23 października rozegrała swój premierowy turniej w IV lidze Mazowiecko Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.
Mecz numer jeden z Ateną II Warszawa zakończył się zdecydowaną wygraną mińszczanek. Agresywna zagrywka, pewny i skuteczny atak spowodował że składająca się w większości z młodszych dziewcząt warszawska drużyna zeszła z boiska pokonana.
Mecz numer dwa z Radomką Radom był ozdobą całego turnieju. Pozytywne nastawienie obu zespołów, walka o każdą piłkę, mocne zagrywki, dynamiczne ataki i ofiarne obrony to wszystko złożyło się na siatkarskie widowisko, które stworzyły zawodniczki obu zespołów. W pierwszym secie początek należał do mińszczanek. Z biegiem czasu radomianki wyrównały a następnie zdołały odskoczyć na trzy punkty. Taką przewagą zakończyła się pierwsza partia spotkania.
Podbudowane zwycięstwem zawodniczki Radomki lepiej zaczęły drugiego seta. Siatkarki Olimpu długo goniły wynik i grając konsekwentnie i mocno na zagrywce doprowadziły do wyrównania 19:19. Na skrzydłach skutecznie atakowały Karolina Łokietek i Julia Kuchta dzięki czemu mińszczanki wyszły na prowadzenie.
Niestety kilka błędów w decydującej części seta spowodowało, że drużyna z Radomia doprowadziła do stanu 23:23 a później skończyła dwie ostatnie piłki i mecz zakończył się wynikiem 2:0 w setach dla Radomki.
Z wyniku nie można się cieszyć ale poziom gry naszej drużyny był bardzo dobry!
Mecz numer trzy z drużyną z Szydłowca stał na niższym poziomie siatkarskim. Było widać zmęczeniem wcześniejszymi spotkaniami. Słabsza koncentracja, dużo błędów własnych, mniej energii w ataku i zagrywce zdecydowało o nerwowej końcówce seta. Na szczęście dwa ostatnie punkty zdobyła nasza środkowa Tosia Podbielska, która wykonała skuteczny blok a później zagrała asa.
Drugi set to przez długi czas nasze prowadzenie. W połowie seta Szydłowiec wyrównał ale końcówka należała do Mińska Mazowieckiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Olimpu.
Drużynie z Radomia gratulujemy awansu do III ligi natomiast siatkarki z Mińska Mazowieckiego swój kolejny turniej zagrają ponownie w IV lidze.