2021.09.29

Młodziczki trzecie na turnieju ESPERANTO CUP

Z okazji 10-lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego Esperanto Warszawa w dniach 11-12 września 2021 odbył się Ogólnopolski Turniej Siatkówki Młodziczek ESPERANTO CUP. W hali sportowej Reduta rywalizowało siedem drużyn dziewcząt z roczników 2007 i młodszych. Zespół MKS OLIMP reprezentowały uczennice klas sportowych o profilu siatkarskim Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Po dwudniowej rywalizacji i rozegraniu łącznie czternastu setów bilans mińszczanek zakończył się na dwóch porażkach i czterech zwycięstwach. To pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca na podium.
Z meczu na mecz było widać wzrost pewności siebie w boiskowych poczynaniach dziewcząt. Po dwóch porażkach pierwszego dnia turnieju kolejne mecze zdecydowanie wygrywały zawodniczki MKS Olimp. Pewna, mocna zagrywka oraz ofiarna obrona były kluczem do tych zwycięstw.
Najlepszą zawodniczką mińskiej drużyny została wybrana Anna Syryjczyk.
Udział w turnieju był kolejnym etapem przygotowań do startu w lidze młodziczek Mazowiecko Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, która to 3 października rozpocznie się pierwszym turniejem rozgrywanym w hali SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim.
Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna gospodyń UKS ESPERANTO I WARSZAWA wyprzedzając UKS SPARTĘ GRODZISK MAZOWIECKI.