SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

AKTUALNOŚCI

2021.06.07

Sukcesy Olimpu w minisiatkówce

Drugi sezon z rzędu możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami naszych zawodniczek minisiatkówki uzyskanymi w mistrzostwach Mazowsza. W tym roku zdobyliśmy 2 miejsce w kategorii trójek i 4 w kategorii dwójek. W weekend 22-23 maja 2021 roku w Warszawie zostały rozegrane wojewódzkie turnieje finałowe minisiatkówki „kinder joy of moving 2021” w kategoriach dwójek, trójek i czwórek siatkarskich.
W sobotę 22 maja w Warszawie rozegrano finały wojewódzkie w trójkach siatkarskich. Wystąpiły w nim młode mińszczanki urodzone w roku 2009: Julia Staszczak, Amelia Piotrowska, Hanna Król, Adrianna Winiarska oraz wypożyczona z KS Saska Warszawa Nikola Sztylko. Drużynę MKS Olimp Mińsk Mazowiecki 1/KS Saska Warszawa trenuje Marcin Szulc. W turnieju wystąpiło 12 zespołów żeńskich. Zostały podzielone na dwie grupy. W meczach grupowych po pięciu zwycięstwach drużyna awansowała do półfinału z pierwszego miejsca po pokonaniu Nike Ostrołęka 2 (21:9), Sparty Warszawa 1 (23:21), Dębiny Nieporęt 1 (21:18), Metro Warszawa 1 (21:10) i MOS Wola 1 (21:10). W półfinale wygrała z Nike Ostrołęka 4 (21:16), by w finale zmierzyć się ponownie ze Spartą Warszawa 1 - 1:2 (15:11, 11:15, 4:11). W finale lepsza okazała się drużyna ze stolicy, a nasze siatkarki zostały WICEMISTRZYNIAMI MAZOWSZA.
Mistrzowie i wicemistrzowie każdego województwa wywalczyli awans do WIELKIEGO FINAŁU OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W MINISIATKÓWCE 2021, który zostanie rozegrany w terminie 26-29 sierpnia 2021 roku, zatem przed dziewczętami kolejne wyzwanie i przygotowania do turnieju, w którym wystąpią 32 najlepsze zespoły z całej Polski.
Duży sukces osiągnęły także dziewczęta występujące w kategorii dwójek siatkarskich, urodzone w roku 2010.
Również 22 maja rozegrano mistrzostwa województwa w kategorii dwójek. W pierwszym etapie turnieju zagrały 24 drużyny. Mińszczanki w swoim pierwszym meczu pokonały Jedynkę Kozienice 3 (15:9), w drugim meczu uległy Krótkiej Mysiadło 1 (13:15), w meczu decydującym o awansie do kolejnej fazy pokonały Jedynkę Kozienice 1 (15:13). W kolejnej rundzie zespoły zostały podzielone na dwie grupy 6-zespołowe, w których rozgrywały mecze „każdy z każdym”. Pokonały Spartę Warszawa 5 (15:10), Nike Ostrołęka 1 (15:3), MOS Wola 1 (15:11), uległy LOS NOSiR 1 (7:15) i w meczu decydującym o awansie do najlepszej czwórki pokonały Atenę Warszawa 1 (15:7). W półfinale nie sprostały KS Saska Warszawa 1 (5:15). W meczu o 3. miejsce spotkały się ponownie z LOS NOSiR 1 0:2 (10:15, 11:15) i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 4. miejscu. Sukces ten wywalczyły podopieczne trenera Michała Bogusza: Lila Złotkowska, Urszula Zych i Emilia Przyborowska.
Gratulujemy Trenerom i ich podopiecznym bardzo dobrych wyników! :) Drużynie trójek życzymy powodzenia w Finale Ogólnopolskim!