SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

AKTUALNOŚCI

2021.03.01

Tie-break w meczu z Esperanto

W sobotę seniorki rozegrały kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi. Niestety tym razem po niezłym, pięciosetowym meczu uległy na własnym parkiecie zespołowi UKS Esperanto z Warszawy. Spotkanie dużo lepiej rozpoczęły nasze siatkarki, które całkowicie zdominowały grę na siatce. Skuteczna gra w ataku i punkty zdobyte po efektownych blokach pozwoliły na pewno zwycięstwo do 16 w premierowej odsłonie. Druga partia była dużo bardziej wyrównana, końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki Esperanto wygrywając do 22. Trzeci set był najsłabszy w naszym wykonaniu, dlatego tym bardziej cieszy, że zespół był w stanie znacznie poprawić swoją grę w kolejnej partii i doprowadzić do tie-breaka. W decydującym secie gra była wyrównana do stanu 6:6, potem kilkupunktową przewagę uzyskały siatkarki z Warszawy i nie oddały jej już do końca. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 (25:16, 22:25, 14:25, 25:19, 10:15). Nasze siatkarki dopisały tym samym 1 punkt do ligowej tabeli, w której zajmują 6 mecze. Przed nimi jeszcze cztery spotkania w drugiej rundzie rozgrywek i szansa na poprawienie miejsca w tabeli. Najbliższy mecz w nadchodzącą sobotę na wyjeździe z drużyną SPS Konstancin Jeziorna.