SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

AKTUALNOŚCI

2020.12.12

Zwycięstwo seniorek w horrorze!

Seniorki wygrywają trzeci mecz z rzędu! Tym razem po bardzo emocjonującym meczu pokonują KS Halinów 3:2!

We wtorek seniorki rozegrały zaległe spotkanie z zespołem KS Halinów, początkowo planowane na 7 listopada 2020. Pierwsze dwa sety zostały rozegrane pod dyktando naszej drużyny. W pierwszej odsłonie po naszej stronie bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, dzięki której już na początku partii zdobyliśmy kilkupunktową przewagę. W tym secie zdobyliśmy także kilka efektownych oczek blokując ataki rywalek i pewnie wygraliśmy go do 15. Drugą partię wygraliśmy do 19, cały czas pewnie przyjmując i grając skutecznie w ataku. Kiedy wydawało się, że trzeci set to już tylko formalność, w nasze szeregi wkradło się więcej błędów, a zespół z Halinowa zaczął pokazywać się z coraz lepszej strony, bardzo dobrze grając w pasywnym bloku i w obronie. Trzecią partię przegraliśmy do 20, a czwartą do 18 i mecz zaczynał się od nowa. Na szczęście w piątą partię nasz zespół wszedł z nową energią, ponownie od początku narzucając swój styl gry przeciwniczkom. Na początku tej odsłony pewnie kończyliśmy swoje akcje w ataku i zdobyliśmy kilkupunktową przewagę, którą utrzymaliśmy aż do piłki meczowej przy stanie 14:11 na naszą korzyść. Wtedy niestety nie wykorzystaliśmy swoich szans i Halinów doprowadził do wyrównania. Od stanu 14:14 obie drużyny miały swoje okazje, raz na prowadzenie wychodził jeden, raz drugi zespół. Nasz drużyna zachowała jednak więcej zimnej krwi, obroniła kilka piłek meczowych, które w górze miały przeciwniczki i w decydującym momencie to Olimp przypieczętował zwycięstwo 23:21 w tie-braku i 3:2 w całym meczu.