2020.11.29

3 punkty seniorek w meczu z Konstancinem

W sobotę 28 listopada seniorki rozegrały swój drugi mecz we własnej hali w tegorocznych rozgrywkach III ligi. Do spotkania z zespołem SPS Konstancin-Jeziorna nasza drużyna przystępowała bez zdobyczy punktowych po poprzednich czterech meczach. Początek pierwszej partii był bardzo udany dla naszych zawodniczek, które skutecznie grały w ataku i odskoczyły na kilkupunktową przewagę. W drugiej części seta na boisku na zmianę zadaniową pojawiła się nasza przyjmująca, która zaliczyła imponującą serię w polu serwisowym. Dzięki jej dobrej zagrywce zdobywaliśmy punkty bezpośrednio lub mieliśmy szansę na wyprowadzenie kontrataków. Pierwszą partię pewnie zwyciężyliśmy do 16. Dwie kolejne partie były bardziej wyrównane, jednak cały czas przewagę utrzymywał Olimp. W porównaniu do poprzednich meczów lepiej graliśmy w ataku. Dzięki dobrej, kierunkowej zagrywce utrudnialiśmy grę naszym przeciwniczkom, które musiały grać bardzo czytelnie w ataku. Znacznie ułatwiało nam to grę w bloku, co powodowało błędy w ataku po stronie rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:16, 26:24, 25:23) i tym samym dopisaliśmy pierwsze trzy punkty na swoim koncie. Po kolejne zwycięstwo pojedziemy już w najbliższą sobotę do Nadarzyna!