SOS akademia siatkarskie ośrodki szkolne

AKTUALNOŚCI

2020.11.22

Dwie kolejne porażki seniorek

Seniorki odniosły dwie kolejne porażki w III lidze seniorek. 15 listopada przegrały na wyjeździe w Grodzisku Mazowieckim, a 21 listopada z Esperanto w Warszawie.

Mecz w Grodzisku z obecnym wiceliderem tabeli seniorki przegrały wyraźnie 0:3 (17:25, 17:25, 22:25). Najlepszy w ich wykonaniu był trzeci set, w którym ambitnie goniły utrzymujące niewielką przewagę gospodynie. Okazało się jednak, że zryw dobrej gry nastąpił za późno. Rywalki do końca utrzymały koncentrację i przypieczętowały zwycięstwo w trzeciej partii i całym meczu. Lepszy w wykonaniu naszej drużyny był mecz z Esperanto. Mimo wielu błędów w polu zagrywki na początku pierwszej odsłony nasze zawodniczki prowadziły w środkowej części seta. Na tablicy widniał wynik 18:14 na naszą korzyść. Wtedy jednak po naszej stronie pojawiło się kilka niewymuszonych błędów i nieskończonych piłek w ataku. Rywalki zdobyły aż 8 punktów z rzędu i nie dały się już dogonić. Esperanto wygrało pierwszą partię do 21. W drugim secie drużyny zamieniły się rolami - to warszawski zespół przez dłuższy czas utrzymywał kilkupunktową przewagę. W tej partii poprawiliśmy grę na zagrywce, ale znów nieskuteczność w ataku nie pozwoliła nam doprowadzić do wyrównanej końcówki. Trzeci set rozpoczęliśmy od kilku niezbyt dokładnych przyjęć, a gra naszych przeciwniczek się napędzała. Zawodniczki Esperanto zagrywały lepiej niż w dwóch pierwszych setach, kończyły akcje po swojej stronie i pewnie zwyciężyły w trzeciej partii. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 (21:25, 21:25, 18:25).