2020.07.10

Awans drużyny dwójek i czwórek do finałów wojewódzkich

Po trzymiesięcznym zawieszeniu rozgrywek minisiatkówki w województwie mazowieckim spowodowanym pandemią koronawirusa młode siatkarki wróciły na parkiet. W dniach 27-28 czerwca 2020 roku w Kręczkach koło Ożarowa Mazowieckiego zostały rozegrane turnieje wojewódzkie w kategoriach dwójek, trójek i czwórek siatkarskich. W zawodach wzięło udział trzynaście drużyn z naszego klubu. Dziewczęta z roczników 2007-2011 w zawodach rozegranych w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności rywalizowały ze zmiennym szczęściem.

Najlepiej wypadły pierwsze drużyny w kategorii dwójek i czwórek siatkarskich. Obie wywalczyły awans do wojewódzkiego turnieju finałowego „kinder joy of moving 2020”, w którym zagra po osiem najlepszych drużyn w każdej kategorii. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia 2020 roku. Stawką jest awans do finałów ogólnopolskich, który wywalczą w każdej kategorii mistrzowie i wicemistrzowie województwa.

Młode zawodniczki z rocznika 2007, rywalizujące w kategorii czwórek siatkarskich są uczennicami szóstej klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Ich młodsze koleżanki z rocznika 2009 od września zaczną naukę w szóstej klasie sportowej w SP1, gdzie będą miały możliwość wszechstronnego rozwoju pod okiem nauczycieli i trenerów szkoły.