2020.02.03

Sukces siatkarskich dwójek

Rozgrywki minisiatkówki w województwie mazowieckim w tym sezonie ruszyły 30 listopada. Tego dnia zostały rozegrane turnieje rozstawieniowe. W kategorii dwójek siatkarskich (rocznik 2009) do rozgrywek przystąpiło 114 drużyn podzielonych na dwie dywizje. Młode siatkarki naszego klubu rywalizowały w Lesznowoli. Pierwsza drużyna w składzie: Julia Staszczak, Amelia Piotrowska i Magdalena Pawlak wygrała wszystkie mecze, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie i na podstawie bilansu punktów została sklasyfikowana na 4. miejscu w dywizji Lesznowola i 6. miejscu w województwie. W dniach 25-26 stycznia w Józefosławiu koło Warszawy odbył się Turniej o Puchar Prezesa Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii dwójek, trójek i czwórek siatkarskich. Do turnieju zakwalifikowało się po osiem najlepszych drużyn z turniejów rozstawieniowych. Pierwsza drużyna dwójek siatkarskich Olimpu w meczach grupowych pokonała drużyny UKS Esperanto Warszawa i NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki oraz uległa Krótkiej Mysiadło. W półfinale została pokonana przez późniejsze zwyciężczynie z MUKS Sparty Warszawa, by w meczu o 3. miejsce zrewanżować się Krótkiej Mysiadło za wcześniejszą porażką w meczu grupowym i zająć 3. miejsce. Teraz przed dziewczętami przygotowania do kolejnego turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się 29 lutego. Gratulujemy sukcesu naszym siatkarkom i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach wojewódzkich!